• PROCEDURA DOJAZDÓW DO I ZE SZKOŁY AUTOBUSEM SZKOLNYM

• Podstawa prawna – Ustawa z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (tekst jednolity:
          Dz. U. z 2004r. Nr 256 poz. 2572 z póź.zm.), Statut szkoły.

1. Uczeń, któremu przysługuje prawo dojazdu do szkoły autobusem szkolnym, korzysta z niego w godzinach przyjazdu i wyjazdu ze szkoły. Uczeń posiada ważny bilet.

2. Po przyjeździe autobusu na teren szkoły, uczeń ma obowiązek udać się do budynku szkoły ( nie może opuszczać jego terenu).

3. Jeżeli uczeń nie zastosuje się do punktu 2 procedury, o zdarzeniu informowani są rodzice ucznia, uczeń otrzymuje punkty ujemne zgodnie z zasadami oceniania zachowania.

4. Po zakończonych zajęciach edukacyjnych uczeń wraca do domu autobusem szkolnym i wysiada na właściwym dla jego miejsca zamieszkania przystanku.

5. W przypadku, gdy uczeń po zakończonych zajęciach jedzie w inne miejsce, np. do kolegi/ koleżanki, musi mieć pisemną zgodę rodzica, którą przekazuje wychowawcy klasy. Wychowawca informuje o tym opiekuna autobusu szkolnego. Bilet, który posiada uczeń, jest ważny.

6. Uczeń, który nie korzysta z autobusu szkolnego, ma również możliwość jazdy nim,
          w przypadku, gdy po skończonych zajęciach udaje się do koleżanki/kolegi mieszkających w innej miejscowości.

7. W takim przypadku uczeń musi mieć pisemną zgodę rodzica, którą przekazuje wychowawcy klasy. Wychowawca informuje o tym opiekuna autobusu szkolnego. Uczeń jest obowiązany zakupić bilet, który uprawnia go do korzystania z autobusu.