• WOLONTARIAT

• REGULAMIN SZKOLNEGO WOLONTARIATU:

Wolontariat to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnej na rzecz potrzebujących. Praca w wolontariacie uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Pozwala dzieciom i młodzieży lepiej poznać siebie i własne potrzeby, staje się okazją do realizacji życiowych marzeń, uczy współpracy w grupie.

DOŁĄCZ DO NAS I ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!

– zapraszamy do zapisów uczniów klas 4-8

(u p. Karoliny lub u p. Oli).

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w naszej szkole zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Zbieraliśmy karmę, smakołyki, koce, poduszki oraz zabawki dla psów i kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pruszczu oraz w Świeciu. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny, dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

ZBIERAMY DLA MAŁEJ EMILKI

Jeden grosz znaczy niewiele, ale, ale potężna góra groszy może uczynić kogoś szczęśliwszym. Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do zbiórki monet pt. "Góra Grosza" Celem, na który zbierane są drobne monety jest pomoc dla Emilki. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle ile może!!!! Monety wrzucamy do skarbonek w klasach. Dla klasy, która uzbiera najwięcej gwarantujemy SŁODKI UPOMINEK !!!!

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

Dużymi krokami zbliża się zima. W chłodne dni nie możemy zapomnieć o naszych kochanych zwierzakach. Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę pt. "Puszka dla głodnego brzuszka" Zbieramy karmę suchą oraz mokrą, podkłady, żwirki, zabawki. Akcja trwa do 3.12.2021. Dary przynosimy do sali 12 oraz 27. Podarunki zostaną przekazane podopiecznym ze schroniska w Pruszczu oraz w Świeciu. Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

***********************************************************************

Wolontariusze naszej szkoły każdego roku w okresie świątecznym wspólnie z podopiecznymi DPSu w Bożenkowie radowali się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.  Obecna sytuacja i tym razem nie pokrzyżowała planów naszej młodzieży. Przygotowali oni bowiem wirtualną niespodziankę bożonarodzeniową w postaci kartki elektronicznej, składającej się z krótkich filmików i zdjęć. Wolontariusze sprawili, że pomimo trudnych chwil podopieczni i pracownicy DPSu z pewnością poczuli magię Świąt.

**********************************************************************

Pomoc dla schroniska

**********************************************************************

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień- wymiana e- kartek

21 Listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie klas 1- 3 solidnie przygotowali się do tego święta - wykonali e- kartki z dobrym słowem/życzeniami/pozdrowieniami dla swoich rówieśników  uczęszczających do innej szkoły. E- kartki  zostały przekazane za pomocą poczty elektronicznej do Szkoły Podstawowej nr 32 im. Floriana Kaji z Oddziałami Sportowymi i Dwujęzycznymi w Bydgoszczy. Tym sposobem podkreślili, jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba serdeczności, uśmiechu, szacunku, mówienie dobrych słów, czy niesienie bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Dziękujemy wszystkim uczniom z klas 1-3, którzy wzięli udział w wymianie kartek z okazji Dnia Życzliwości. Dziękujemy także pani Natalii  i pani Joannie, które przesłały nam przepiękne e- kartki pełne życzliwych słów skierowanych do nas od swoich uczniów. Sprawiły nam one wiele radości !

Zobaczcie, jakie e- kartki przesyłają Wam uczniowie ze szkoły w Bydgoszczy smiley

Zbiórka żołędzi dla bydgoskiego ZOO

Wraz z początkiem jesieni szkolny wolontariat zorganizował zbiórkę żołędzi  pod nazwą: „Zbieramy żołędzie dla zwierząt”. Nasi wolontariusze dzielnie dbali o to, by zebrać jak największą ilość suchych żołędzi. Zachęcali i mobilizowali uczniów do udziału w jesiennej zbiórce, a po lekcjach sami z ogromnym zaangażowaniem zbierali i przynosili worki pełne przysmaków dla mieszkańców bydgoskiego ZOO. Zwierzęta z pewnością były wdzięczne i zadowolone!

----------------------------------------------------------------------

Puszka dla głodnego brzuszka

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza akcję dla zwierząt znajdujących się w schronisku.

Zwierzęta najbardziej potrzebują:

• karmy suchej i mokrej dla psów i szczeniąt,

• karmy suchej i mokrej dla kotów i kociąt,

• ręczników papierowych,

• podkładów chłonnych jednorazowych,

• wypranych niepotrzebnych ręczników i pościeli,

• ciepłych koców na zimę,

• żwirek dla kotów,

• chusteczek nawilżanych

Akcja trwa do 18.12.2020

Datki prosimy przynosić do sali nr 12 lub sali nr 27.

JESIENNA AKCJA SPRZĄTANIA LASU

Z okazji Światowego Dnia Drzewa Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję „Jesienne sprzątanie lasu”. Nasi wolontariusze (Nikola Piechocka, Zosia Rozenfeld, Karolina Wiktorowicz, Patrycja Marunowska, Wiktoria Pusowska, Emilia Kosecka, Julia Wyszomirska, Kuba Piechocki, Krystian Pozorski, Piotr Olszewski, Mikołaj Fisher), w sobotę wybrali się do pobliskiego lasu i z ogromnym zaangażowaniem oczyścili runo leśne z zalegających śmieci i odpadów. Sobotnia akcja była także okazją do zachwytu nad pięknem otaczającej nas przyrody , a zarazem lekcją, jak ważne jest to, aby o nią dbać. Wszyscy wolontariusze spisali się na medal!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI DLA ZOO

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę żołędzi, które zostaną przekazane jako pożywienie dla zwierząt do Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy (Myślęcinek). Prosimy, aby żołędzie były suche. Zbiórka trwa do końca października.

Zapraszamy do udziału w akcji!

Opiekunowie wolontariatu:
          Karolina Grochowska i Aleksandra Wichrowska smiley