• POZNAJEMY TWÓRCZOŚĆ JANUSZA KORCZAKA

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły podjęli się kolejnego wyzwania związanego z poznawaniem naszego patrona. Tym razem „pod lupą” znalazła się twórczość Janusza Korczaka. Zadaniem dzieci było wysłuchanie fragmentów książek Korczaka i zilustrowanie tego, co w nich ujęło ich najbardziej.

Uczniowie klas pierwszych poznali przygody „Króla Maciusia Pierwszego”. Klasy drugie i trzecie dowiedziały się, kim był „Kajtuś Czarodziej” oraz co kryje się za tajemniczym tytułem „Bankructwo małego Dżeka”. Dzieci były bardzo zainteresowane tekstami Korczaka, co przełożyło się na wykonanie pięknych, kolorowych i niezwykle ciekawych ilustracji z głównymi bohaterami.

• Zebranie  z Rodzicami
          • Zebranie z Rodzicami

• Zebranie podsumowujące I półrocze odbędzie się w czwartek 26.01.2023 o godzinie:
            17.45 - ogólne w sali gimnastycznej.
            18.00 - w klasach z wychowawcami.

• Karnawałowe pomysły 🎭

• ​​​​​​W ostatnim tygodniu na lekcjach plastyki zrobiło się kolorowo i wesoło.  Uczniowie klas 4 - 6 wykazali się dużą kreatywnością przy wykonaniu masek karnawałowych. Możemy podziwiać efekty ich pracy.

• Bar Karnawałowy może być EKO

• W związku ze zbliżającym się BALEM KARNAWAŁOWYM  DLA KLAS I-III - 23 stycznia - ogłaszamy konkurs na najładniejsze i najbardziej kreatywne "PRZEBRANIE W STYLU EKO". Zachęcamy tym samym do przygotowania wspólnie z dziećmi stroju wykonanego samodzielnie z materiałów nadających się do recyklingu.

• Zimowisko - program i uczestnicy

• Zakończyliśmy proces rekrutacji na zimowisko. Mamy możliwość przyjęcia  maksymalnie 45 uczniów. Złożono 64 podania. Zgodnie z procedurą rekrutacji w pierwszej kolejności o przyjęciu decydowała nauka w klasach   1-3. Z klas 1-3 zgłosiło się 43 uczniów i wszyscy zostali przyjęci. Kolejne 2 miejsca zajęli uczniowie ze starszych klas według kolejności zgłoszeń (otrzymają indywidualne powiadomienia). Termin wpłat na konto jest do 20 stycznia 2023r. Warunkiem udziału w zimowisku jest wpłata na konto 05 8142 0007 0308 1161 2000 0003 w tytule zimowisko  imię i nazwisko dziecka . Z uczniów niezakwalifikowanych została utworzona lista rezerwowa według kolejności zgłoszeń . W przypadku braku wpłaty w terminie przez uczniów zakwalifikowanych propozycję udziału otrzymają  kolejni uczniowie z listy rezerwowej. Jeżeli ktoś z rodziców klas 1-3 wie, że dziecko mimo zakwalifikowania nie weźmie udziału w zimowisku prosimy o niezwłoczną informację.

• NIEZWYKŁA LEKCJA O FILATELISTYCE

• Dnia 09.01 br. uczniowie klasy IIb uczestniczyli w niezwykłej lekcji o filatelistyce, czyli o kolekcjonowaniu znaczków prowadzonej przez Pana Wojciecha Witta (tatę Tosi). Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się filatelistyka, zaznajomiły się z historią znaczka pocztowego, a także poznały pojęcia z tym związane: znaczek pocztowy, poczta, koperta, hobby/pasja oraz klaser. W ramach zajęć praktycznych uczniowie oglądali znaczki, podziwiali niesamowite kolekcje znaczków w klaserach, a nawet sami zostali młodymi filatelistami, gdyż Pan Wojciech przygotował dla wszystkich pamiątkowy upominek- kopertę ze znaczkami. Koniec lekcji był przeznaczony na wymienianie się znaczkami i tak powstały pierwsze mini kolekcje naszych świeżych pasjonatów. Kto, wie - być może za jakiś czas staną się oni poważnymi filatelistami z pokaźnymi kolekcjami...

• MAGICZNIE I ZIMOWO W ŚWIETLICY

• Mimo, że za oknem wiosna, to w świetlicy rozpoczęliśmy cykl zajęć o zimie. Dzisiaj na zajęciach odbył się konkurs plastyczny:

Zimowe, magiczne drzewo”.

Z folii aluminiowej dzieci tworzyły piękne kompozycje zimowe. A efekty- proszę spojrzeć.

• OBIADY - STYCZEŃ

• Odpłatność za obiady w styczniu wynosi 95zł (19 dni ×5,00zl)

Wpłaty  na konto: BS Oddział Osielsko:

05 8142 0007 0308 1161 2000 0003