• Dzień Dziecka 2023

• Dzień Dziecka w naszej szkole 2 czerwca. Klasa VI 1 czerwca jest na zielonej szkole, a chcemy aby wszystkie dzieci miały możliwość udziału. 2 czerwca jest idealny wszyscy są gotowi do zabawy.

• KARTA ROWEROWA

• Uczniowie klasy IVa odebrali swoje "pierwsze prawo jazdy" czyli kartę rowerową.

Życzymy wszystkim  bezpiecznej jazdy !!!

• Zielona szkoła klasy IIa

• Uczniowie klasy 2a wybrali się 15 maja na zajęcia do Bożenkowa. Stanica turystyczna powitała nas deszczem, ale to nie przeszkadzało nam w zabawie i nauce.

• Czas na egzaminy

• W dniach 23,24,25 maja 2023 roku w szkole  odbędą się egzaminy ósmoklasisty. W tych dniach nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Autobusy jeżdżą zgodnie z planem.

• Z WIZYTĄ U SENIORÓW ❤

• W dniu 18 maja br. uczniowie klasy II B odwiedzili podopiecznych Klubu Seniora w Magdalence. Dzieci przygotowały i zaprezentowały piosenkę pt. „Wiosenny walczyk” z akcentem tanecznym oraz własnoręcznie wykonały giga kartkę z życzeniami, laurki oraz paczuszki ze słodkim upominkiem. Po występie zostaliśmy zaproszeni na przepyszne domowe ciasto, po którym nadszedł czas na wspaniałą zabawę integrującą, gry i konkursy pod kierunkiem wykładowcy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - dr Małgorzaty Karwowskiej. Na zakończenie tego pełnego wrażeń spotkania zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę, a seniorzy wręczyli uczniom piękne wykonane przez siebie sowy. Wszyscy byliśmy szczęśliwi, a zarazem wzruszeni ciepłem, które otrzymaliśmy. Wspólnie spędzony czas miał na celu kształtowanie empatii, wrażliwości i szacunku do osób starszych.

• ZIELONA SZKOŁA KL.VIIa W BORACH TUCHOLSKICH

• W dniach 18-19 maja klasa 7a spędzała aktywnie czas podczas zielonej szkoły w Okoninach Nadjeziornych. Czekało tam na nich wiele atrakcji, wspólnie spędzony czas na zajęcia integracyjnych, sportowych, ciekawych podchodach z trudnymi zadaniami w pobliskim lesie, rozgrywki w kręgle czy bilard, zabawy na plaży oraz pyszna pizza. Wieczorem miły relaks nad  jeziorem podczas pieczenia kiełbasek na ognisku 🔥☺ ❤

• Zamek w Malborku zdobyty…

• Uczniowie i uczennice klas 4a, 5a i 5b zwiedzili jedną z najwspanialszych twierdz średniowiecznej Europy, zamek w Malborku. To tu usłyszeli o wielkich mistrzach Zakonu Krzyżackiego i poznali ich życie od kuchni ;) Sympatyczni panowie przewodnicy swoimi opowieściami przenieśli nas na trzy godziny w czasy dotychczas znane tylko z podręcznika historii.

Nikt z nas nie opuścił zamku z poczuciem zmarnowanego czasu. Polecamy!!!

• Egzamin praktyczny na kartę rowerową.

• 12 maja w Naszej Szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerowąUczestnicy egzaminu - uczniowie klasy 4, pokonywali dzielnie plac manewrowy przygotowany na boisku szkolnym. Wszyscy z pozytywnym rezultatem ukończyli część praktyczną egzaminu.

GRATULUJEMY ZDANEGO EGZAMINU I UZYSKANIA PIERWSZEGO DOKUMENTU UPRAWNIAJĄCEGO DO SAMODZIELNEJ JAZDY - na rowerze!!!

• OBCHODY DNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Tak się super bawiliśmy 👌 👌 👌

Dzień Języka Angielskiego to niezwykle kolorowa impreza. W murach naszej szkoły zagościli goście z wielu krajów anglojęzycznych, w których role wcielili się nasi uczniowie. Przez cały dzień podziwialiśmy przepiękne stroje i dekoracje, które nierozerwalnie kojarzą się z krajami, gdzie językiem urzędowym jest język angielski. Nauka poprzez zabawę – to główny cel naszej imprezy, który świetnie się sprawdza w procesie nauczania. W programie Dnia Języka Angielskiego znalazł się także quiz multimedialny ze znajomości kultury innych krajów – uczniowie, pracując w grupach,  mogli wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą poza program nauczania i świetnie sobie z tym poradzili. Ponadto, mogliśmy skosztować hot-dogów, popcornu czy sandwichy, które  to serwowane były przez restauracyjkę prowadzoną pod nadzorem przez naszych uczniów. Jak przystało na taki dzień, na obiad w szkolnej stołówce, serwowane były fishburgery. W naszej szkole w tym dniu było nie tylko kolorowo ale i też przepysznie. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

• Z cyklu: Kreatywna przyroda

• Wykorzystując piękną pogodę klasa czwarta odbyła lekcję przyrody w terenie. Uczniowie rozwijali umiejętność szkicowania okolic szkoły. Szło im całkiem nieźle

• ZACHĘCAMY DO UWALNIANIA WŁASNYCH KSIĄŻEK!

• W naszej szkole rozpoczęliśmy akcję „Wędrująca książka”, czyli bookcrossing, mający na celu popularyzację czytelnictwa. Akcja polega na zostawianiu przeczytanych książek na wskazanych regałach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Są już przygotowane dwa regały bookcrossingowe z książkami, które znajdują się przy bibliotece szkolnej i na parterze. Zachęcamy do uwalniania własnych książek! Bibliotekarz: Małgorzata Łusiarczyk

• OBIADY - MAJ

• Odpłatność za obiady  w maju  wynosi 75,00zł (15 dni ×5,00zl)

Wpłaty  na konto: BS Oddział Osielsko:

05 8142 0007 0308 1161 2000 0003