• ŚWIĄTECZNA PACZKA

• Przypominamy, że do 6 grudnia (do środy) zbieramy podarunki do świątecznej paczki dla ludzi starszych, potrzebujących z Naszej Gminy. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ I PODAROWANIA CZEGOŚ OD SIEBIE ♥

• Światowy Dzień Seniora

• Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Seniora. Uczniowie naszej szkoły również w tym roku pamiętali, by uczcić ten dzień. W związku z tym Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę książek dla seniorów. Akcję nazwaliśmy „Książka dla seniora na długie jesienne wieczory”. Udało nam się zebrać pokaźną liczbę rozmaitych pozycji, którymi obdarowaliśmy Domy i Kluby Seniorów w gminie Osielsko oraz Klub Seniora w Magdalence. Przekazując nasze upominki pensjonariusze nie kryli wzruszenia, a my doświadczyliśmy ich szczerych uśmiechów i ciepłych serc. Mamy nadzieję, że wręczone książki umilą Seniorom długie jesienne wieczory.

• KIERMASZ KSIĄŻEK

• W dniach 29.11.2023r. - 12.12.2023r. w bibliotece szkolnej zorganizowany zostanie kiermasz książek w ramach współpracy z Księgarnią Tuliszków. Zapraszam do zapoznania się z prezentowaną ofertą księgarni: malowanki, wyklejanki, łamigłówki, elementarze, bajki, gazetki, atlasy, opracowania, słowniki i inne.

Ceny oferowanych pozycji mieszczą się w zakresie od 2,90 do 29,90.

Zapraszam,

Marta Stępkowska-Helińska, nauczyciel bibliotekarz

• Współpraca z Publiczną Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy

• Nasi młodsi uczniowie z pomocą wolontariuszy napisali kolorowy list i wykonali kartki życzliwości dla dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy. My również dostaliśmy ciekawy list i przemiłe słowa wypisane na kartkach od uczniów z tamtejszej szkoły. Wspólnie wymieniliśmy się swoimi przeżyciami i wydarzeniami, które towarzyszyły nam od początku roku szkolnego. Ta korespondencja sprawiła nam wiele radości!

• Szkolny Dzień Życzliwości

• 21 listopada br. obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów oraz pozytywnych emocji. Wolontariusze zadbali o ty, by tego dnia każda klasa i pracownicy szkoły zostali obdarowani kolorowymi kartkami z ciepłymi słowami. Ponadto wzięliśmy udział w wymianie radosnych kartek. Przygotowane przez uczniów prace przekazaliśmy naszym rówieśnikom ze Szkoły Podstawowej nr 32 im. Floriana Kaji oraz im. Janusza Korczaka w Krzywosądzy. Tego dnia wszystkim było miło i przyjemnie. Dbajmy o codzienne uśmiechy i dobre gesty wobec siebie.

• Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

• 20 listopada - w ten ważny dzień cała społeczność naszej szkoły ubrała się na niebiesko, odbył się uroczysty apel, na którym klasa II b przedstawiła nam happening z okazji DNIA PRAW DZIECKA oraz uczniowie wyróżniający się w różnych konkursach otrzymali nagrody.

BRAWA DLA NASZYCH UCZNIÓW !!!

• Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

• Ogłaszamy konkurs na szopkę bożonarodzeniową, która może być wykonana wraz z rodzeństwem, rodzicami lub przez grupę kolegów. Ważne jest jednak, aby wszystkie elementy szopki były wykonane samodzielnie, nie można ich zakupić w sklepie i jedynie złożyć.

Szopki przynosimy do sali 13 do 6 grudnia.

Zachęcamy do wzięci udziału w konkursie. Wszystkie przygotowane eksponaty będą wystawione podczas szkolnych mikołajek.

• Konkurs z języka angielskiego

• Uczniowie klas 3 oraz klasy 5 i 6b wzięli udział w konkursie "Kraje anglojęzyczne ".

Najlepsze wyniki osiągnęli:

• Bartosz SwobodzińskiAntonina Andrulewicz
            • Nicolas RonssonLiliana Paliwoda
            • Adam SwobodzińskiZuzanna Juszczak
            • Wojtek MączkaMartyna Górnicz
            • Maksymilian TacijNina Leszczyńska
            • Zuzanna Kuczewska i Antonina Witt
          • SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

• Nasze uczennice zaprezentowały swoje umiejętności w VII Wojewódzkim Konkursie Literackim organizowanym przez IX LO w Bydgoszczy. Amelia Wojczakowska zajęła III miejsce a Emilia Kosecka zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Obie dziewczynki to uczennice klasy 7a. Tak wysokie miejsca napawają nas dumą i niech będzie to zachętą do brania udziału w kolejnych edycjach tego konkursu. Gratulujemy !