• OBIADY - PAŹDZIERNIK

• Odpłatność za obiady  w październiku  wynosi 115,50zł  (21 dni ×5,50zl)

Wpłaty  na konto: BS Oddział Osielsko

(do 10 każdego miesiąca)

05 8142 0007 0308 1161 2000 0003

• Jesienna świetlica 🍃

• Do naszej świetlicy nuda nie zagląda. Dzieci chętnie biorą udział w kreatywnych zajęciach, dzięki którym nasza sala nabiera jesiennych barw.

• "O psie, który jeździł koleją"

• 25 września klasy trzecie udały się na wycieczkę do kina na uwspółcześnioną historię psa Lampo, czyli utworu Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”. To opowieść o chorej na serce dziewczynce Zuzi, o poszukiwaniu pieniędzy na jej leczenie oraz o wierze w cuda i ukazaniu przepięknej przyjaźni między czworonogiem, a człowiekiem. Ten piękny film zakończony happy endem dostarczył naszym uczniom mnóstwo śmiechu, radości i wzruszeń.

• W szkolnej świetlicy

• W naszej świetlicy realizowany jest Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Kreatywne prace plastyczne”- który rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka poprzez tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą i naturą, za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych. Zadania, które będziemy realizować z naszymi świetliczakami z pewnością przyczynią się do rozwoju inwencji twórczej, udoskonalą umiejętność współpracy w grupie oraz sprawią nam wiele radości i świetnej zabawy!

• Europejski Tydzień Sportu

• W przyszyłym tygodniu w Naszej szkole obchodzimy Europejski Tydzień Sportu. Uczniowie mogą wziąć udział w konkursach sportowych, które będą odbywały się na przerwach 3,4,5,6. Konkurencje podzielone są na kategorie: 1-2 klasa, 3-5 klasa oraz 6-8.

Harmonogram konkursów:

• poniedziałek - najwięcej skoków na skakance,
            • wtorek - najdłuższy plank,
            • środa - najwięcej kapek, czyli żonglerek piłkarskich,
            • czwartek - uczniowie przyjeżdżają do szkoły rowerami, hulajnogami, można wziąć ze sobą deskorolkę, rolki, wrotki. Tego dnia będą pokonywać tory przeszkód. Obowiązkowo należy wziąć ze sobą kask.
            • piątek - najwięcej odbić sposobem górnym i rzutów do kosza.
            • Dla wszystkich uczestników słodkie nagrody, a dla medalistów w każdej kategorii nagrody rzeczowe.
          • Wycieczka szkolna do Berlina

• Pierwszy dzień w Berlinie pełen atrakcji: East Side Gallery, Alexanderplatz, Wieża Telewizyjna, Zamek, Uniwersytet Humboldtów oraz Muzeum Techniki. W drugi dzień zachwyciły nas Reichstag z przeszkloną kopułą, Brama Brandenburska oraz muzeum Das Panorama. (więcej zdjęć w galerii)

• NA DZIEŃ KROPKI 🐞

• W piątek 15.09 obchodzimy Dzień Kropki. Niech ten dzień będzie w kropki. Zadania dla odważnych i lubiących zabawę.

1.     Tworzymy Galerię Sztuki - Kropka w roli głównej. Namaluj obraz składający się z jednej kropki. Kropkę na pierwszym planie umieść w ozdobnej ramce. Podpisz obraz i przynieś swoje dzieło do p. E. Słysz do sali 22 do czwartku 14.09. Najciekawsze obrazy nagrodzimy.

2.     W piątek ubieramy się w kropki. Konkurs dla klas. Klasa, w której uczniowie najliczniej będą ubrani w kropki, otrzyma nagrodę specjalną. Kropkową frekwencję obliczamy procentowo.

3.     O pozostałych zadaniach dowiesz się w piątek.

• Talenciaki na start

• Talenciaki na start!!! Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka dołączyła do akcji "Szkoły pełne talentów". Każdy kto robi zakupy w sklepie Lidl może otrzymać kupony. Skanujemy kod QR na kuponie, ,albo wpisujemy numer z talonu na stronie Talenciaki i wyszukujemy naszą szkołę albo wrzucamy kupon do skrzynki w szkole.

• OBIADY - WRZESIEŃ

• Odpłatność za obiady  we wrześniu  wynosi 104,50zł  (19 dni ×5,50zl)

Wpłaty  na konto: BS Oddział Osielsko

(do 10 każdego miesiąca)